Зворотній зв'язок з читачами

 

Атласи з історії України 9 клас


Атлас з історії України 9 кл. (2017 р.) – це нова точка відліку для шкільних історичних атласів України.  У 2017 році виповнюється 20 років з моменту виходу в світ першого в Україні навчального атласа з історії України. Це був атлас України для 5 класу, розроблений і підготовлений до друку картографічним видавництвом “Мапа”. Впродовж наступних (1998 та 1999) років цим же видавництвом розроблено і здійснено видання решти із серії навчальних атласів з історії України (для 7, 8, 9 та 10-11 класів). Іншим картографічним підприємствам, що почали займатися тематикою навчальних історичних атласів з української історії пізніше, ніж це почало робити видавництво “Мапа”, було набагато легше опрацьовувати свої видання, маючи перед собою вже протоптаний нашим видавництвом шлях.

Атласи з історії України 9 клас20-у річницю виходу в світ свого першого історичного атласа видавництво “Мапа” відзначає новим проектом, започатковуючи нове видання серії навчальних атласів з історії України для 5-11 класів. Саме нове видання а не механічне перевидання вже існуючих атласів для 5, 7, 8, 9, 10 та 11 класів. Бо за 20 років декілька разів змінювалися не тільки навчальні програми й підручники а й сам підхід до викладання історії в навчальних закладах (як тут не згадати останню хвилю “реформ” у викладанні історії України, що запроваджувалися ще зовсім недавно одним очільником Міносвіти-українофобом). З іншого боку видавництво “Мапа”, у період 2010 —2015 рр., видало два великих історичних атласи України (йдеться про: Історичний Атлас України: Найдавніше  минуле. Русь (Київська держава, Галицько-Волинська держава) / Керівник проєкту й автор-упорядник Юрій Лоза - К., Видавництво "Мапа", 2010 - 300 с. та Юрій Лоза. Історичний атлас України - К., Видавництво "Мапа", 2015 - 320 с.). Для нас це означає, що нові навчальні атласи своїм тематичним наповненням мають бути узгоджені не тільки з новими шкільними програмами, затвердженими Міносвіти України, а й зі змістом зазначених великих атласів. Це випливає з того, що в основі цілої серії шкільних атласів з української історії, що їх готувало в минулому і продовжує готувати зараз видавництво “Мапа”, лежить єдина концепція — концепція великого “Історичного Атласу України” (перший том цього атласу побачив світ в 2010 р.), точніше її спрощений варіант, пристосований до тих підручників і шкільних програм, які існуюють сьогодні.

Отож, перевидання  видавництвом “Мапа” в 2017 році Історичного атласа України для 9-го класу здійснюється з урахуванням зазначених вище принципів. Як і у випадку з недавно виданим нами атласом з історії України для 5 класу, мапи атласів для наступних класів бачаться ориґінальними, у переважній більшості розробленими вперше і, що є важливим, — на заново підібраній та перевіреній фактографічній підставі.

В історичному атласі України для 9-го класу відображаються явища і події, що охоплюють період української історії від кінця XVIII ст. до 1914 р.  Обсяг атласу – 32 стор.+ обкладинка.