Зворотній зв'язок з читачами

 

УКРАЇНА, нові райони, громади, 2021 р. (120 х 180 см.)

УКРАЇНА, нові райони, громади, 2021 р.


Збільшити фото


Збільшити фото
Збільшити фото

Мірило: 1 : 1 000 000
Розмір: 180 x 122 см
Друк: повноколірний, односторонній, папір 200 г/м2
Мова: українська
Видано: 2021 р.
Ціна: 540,00 грн.

Картографічне видавництво “Мапа” на запровадження громад та нових районів відреаґувало виходом в світ видозміною “Оглядової мапи” — нашої давньої брендової роботи. 

“Україна. Нові райони, громади” —  таку назву має нова карта, що має мірило 1: 1000 000 і яка відображає актуалізований адміністративно-територіяльний устрій нашої держави станом на 18 липня 2020 року, тобто на момент прийняття Верховною Радою відповідної постанови. 

До основної мапи додано 5 врізок  аґломерацій міст Києва, Львова, Одеси, Дніпра та Харкова мірилом 1: 500 000. Додається також повний перелік громад у розрізі нових районів та областей. 

Крім меж укрупнених районів подано межі громад —   адміністративних одиниць базового рівня, створення яких, здається, стало найзначнішим моментом адміністративної реформи 2014-2020 рр. До сьогоднішнього дня одиниць базового рівня в Україні не існувало взагалі, ну хоча б через те, що місцеві ради (міські, селищні, сільські), хоч і представляли собою офіційно найнижчий щабель адміністративного устрою, не охоплювали 100% територій тих же районів. Наприклад, чимала частина земель, особливо в заліснених та гірських районах, належала до держлісфонду (це неважко помітити, коли розглядати карти землекористувань окремих адміністративних районів) і не підпорядковувалася сільрадам. 

Не можна, звичайно, оминути й той факт, що запроваджуваний нині термін "громада", своїм походженням сягає княжих часів.

Хочеться вірити, що із введенням в обіг терміну "громада" рано чи пізно повернуться нарешті в ужиток властиві українські терміни і для об'єктів адміністративно-територіяльного устрою України.

<< Назад